ОСь і промайнули десять днів, протягом яких військовозобов’язані нашого району освоювали навички із територіальної оборони, під керівництвом Роздільнянського райвійськкомату. Проходили навчання на базі військової частини у сел. Чорноморське. Аналогічно мітингу з нагоди відкриття навчальних зборів загону оборони, минулої п’ятниці в урочистій обстановці було підбито підсумки проведення зборів.
З метою підтримання високого рівня бойової підготовки, підвищення рівня патріотизму, вірності військовій присязі, гідного продовження славних традицій мужніх захисників рідної Батьківщини, територіальному загону 1701 Роздільнянського району військовим комісаром Одеського обласного військового комісаріату полковником Ю.В. Бєляковим було вручено Державний Прапор України. Грамотами та подяками від обласного військкомату, командування сухопутних військ України та оперативного командування «Південь», обласної та районної державної адміністрацій були нагороджені учасники зборів.
З питаннями щодо ходу та результатів проведення навчання загону територіальної оборони ми звернулись до військового комісара Роздільнянського райвійськкомату О.І. НОМЕРОВСЬКОГО.
– Десять навантажених днів, чимала кількість організаційних питань, як вони промайнули для Вас?
– Так, дійсно, ці дні, а особливо підготовка до них, були напруженими, адже треба було врахувати усі нюанси, забезпечити усім необхідним. Як результат, нам все вдалося! Мене переповнюють позитивні емоції та відчуття від проведених зборів. Найбільшим задоволенням були позитивні відгуки з боку військовослужбовців, які брали участь у навчаннях та стали за цей час великою згуртованою родиною.
– Які проблеми Вас спіткали під час організації зборів з територіальної оборони?
– Непростою була задача щодо збору необхідної кількості військовозобов’язаних для участі у проведенні навчання. Вдячний усім, хто сприяв та активно включився у роботу з наповнення лав загону територіальної оборони. Зазначу, що той, хто ухилився від проходження служби, буде притягнутий до адміністративної відповідальності. Також деякі проблеми виникали під час перебування на базі військової частини, але вони були незначними та вирішувались у короткі терміни. Так, спочатку не вистачало питної води. За сприянням райдержадміністрації це питання було вирішене швидко. Також не достатньою була кількість душових ка-бінок, і цю проблему вчасно владнали.
Варто відмітити, що навчальним зборам передувала чимала кількість нарад за участю керівників району, які неабияк допомогли в організації проведення зборів на високому рівні. Умови для проживання військовослужбовців відповідали усім нормам, харчування було повноцінним та різноманітним, що задовольняло потреби учасників навчання.
– Чим займались військовозобов’язані під час навчання, які заняття входили до їх графіка?
– Під час навчальних зборів резервісти вивчали організацію облаштування і роботи блокпоста; інженерну, вогневу і тактичну підготовку; основи управління та зв’язку під час ведення бойових дій; тактичну медицину. Весь особовий склад підрозділів територіальної оборони взяв участь у проведенні навчальних стрільб. Заняття проходили на дуже високому рівні, адже для навчання підрозділів територіальної оборони Роздільнянського району був задіяний висококваліфікований інструкторський склад. Це і співробітники Одеського Південно-оперативного командування, і Служби безпеки України, і колишні командири, які служили в АТО. Тому кожне заняття було своєрідним відтворенням різних ситуацій та унікальною можливістю отримати навички справжнього захисника рідної землі.
– До особового складу загону входили представники різних професій та різних посад. Кого б хотіли відмітити окремо?
– Я із гордістю можу сказати – всі гідно несли службу, брали активну участь у всіх заняттях за складеним графіком. Хтось поновлював у пам’яті знання, отримані під час служби в армії, хтось вперше тримав зброю в руках. Всі, незалежно від займаних посад у буденному житті, чи то голова місцевої громади, чи керівник управління чи відділу, чи звичайний працівник – всі як один виконували поставлені задачі та брали активну участь у практичних завданнях.
Родзинкою нашого загону територіальної оборони була присутність трьох дівчат, які погодилися взяти участь у навчаннях. Але їх жіночність аж ніяк не вплинула на якість виконання поставлених задач – вони не поступалися чоловічому духу та витримці. Будучи за професією медичними працівниками, вони надавали медичну допомогу під час зборів, якщо цього хтось потребував. Можу твердо заявити, що вперше в Україні участь у таких зборах взяли представниці прекрасної статі.
– Як уже неодноразово повідомлялось, з 4 по 6 липня у районі проводились навчання із захисту території. Були організовані блок-пости, велась служба в адмінбудівлях тощо. Як вони пройшли?
– Завдяки якісному інформуванню населення заздалегідь, навчання сприймалися із розумінням, спокійно. В рамках навчання відпрацьовувалась низка заходів. Так, силами загону територіальної оборони, спільно із представниками правоохоронних органів та МНС, було розміновано залізничний вокзал, який, за легендою, замінував чоловік, проживаючий у лісосмузі біля залізниці неподалік від Роздільної. Проводились навчання і на базі Центральної районної лікарні. Такі заходи дали можливість отримати практичні навички та відпрацювати різні ситуації.
– Якою була атмосфера в казармах, чим займались у вільний час?
– Атмосфера була чудовою, настрій у всіх позитивний. Вільного часу було обмаль, щільний графік занять не дозволяв нудьгувати. Зайшовши до казарми, єдиним бажанням було виспатися, адже завтра – новий день, нові завдання та заходи. Але не можу не відмітити одного аматора народного мистецтва із Лиманського В.А. Швєцова, який грою на баяні та гарним співом розважав загін перед відбоєм.
Десять днів навчання промайнули, як один. Із гарним настроєм, позитивними враженнями та отриманими військовими навичками учасники повернулися до виконання своїх обов’язків у буденному житті.
– Дякую за розмову!
Інтерв’ю взяла Наталія БУКОВСЬКА.